BLOG POZASTAVEN - NA NEURČITO

Povídky
Jednorázovka: Jedna smutná

Chceš povídku na přání?:) Klik sem :)

Chceš spřátelit?:) Klik sem :)

Pokud chceš napsat nějakou reklamu, tak jedině SEM!

Tajemství sněhových vloček 1.díl

24. listopadu 2012 v 15:06 | Narumi |  Tajemství sněhových vloček
Takže... Je tu první díl spoluautorské povídky, kterou píšu já a Skřítek z tohoto blogu :) No.. Nebudu už vás zdržovat ve čtení a doufám, že tu zanecháte i nějaký ten koment, aspoň někdo :) A taky, že se vám ten díl bude libít, tak jako mně :) Tento díl najedete u autorky Skřítek ( až ho tam dá :D ) :)
Možná nejde o to, kým jsme. Možná nejde o to, kam nás zařadí a zřejmě už vůbec nejde o to, jestli je to zakázané, protože ne my, ale naše srdce si vybírá, koho budeme milovat a bohužel pro nás, to vždy není ta nejschůdnější varianta, co mohla nastat. A pak už je jenom bolest, bolest a nenávistné zírání kolem sebe na toho, jenž se v klidu baví s tou druhou…
Dvě dívky seděli ve Velké síni, každé u jiného stolu, s lidmi z jiné koleje kam patřila, ale obě dvě něco spojovalo. Ne nebyl to ani ten kus dýňového koláče, který si obě dvě daly k snídani, nebyly to ani pohledy, které se dívaly tam, kam neměli. Spojoval je důvod jejich pohledů. Obě dvě seděli u dýňového koláče a pozorovali jedna druhou, jak dobře se baví s tím, jenž ona nikdy nebude mít.
"Pixie?" zamával rukou Draco Malfoy černovlasé dívce před obličejem, aby mu věnovala pozornost.
"Promiň Draco, zamyslela jsem se, co si povídal?"
"Kam se to pořád díváš?" nechápal blonďatý chlapec.
"Ale, tak do blba." Pokrčila rameny a dojedla poslední kousek svého koláče.
"Bože můj, ten Pottřík má dneska zase ránu." Uchechtl se Malfoy a Pixie se na oko usmála, nejraději by ho však majzla po hlavě talířem po dýňovém koláči, který snědla, aniž by zpozorovala jeho chuť a chudák dýňový koláč za to vůbec nemohl. Mohl za tu již zmiňovaný chlapec, který přežil.

Druhá dívka na opačném konci Velké síně na tom byla podobně, avšak jí neuchvacoval Harry Potter, jí uchvacoval úplně někdo jiný…
"Ange?"
"Hm." Zamručela nezúčastněně.
"Angelo!"
"Ježiš Rone, co zase je?" pohlédla na něj.
"Ptal jsem se, jestli ještě budeš." Pípnul a ona zakoulela očima. Proto jí sakra musí rušit v kochání se na Zmijozeslkého prince.
"Slyšel jsem, že fretčí zadek ulovil další sukni." Ozvalo se od někoho.
"Jo? A koho?" zeptal se Harry dotyčného.
"Tu černovlásku. No víš, černé vlasy, divný jméno, zvláštní oči. Pixie, myslím."
"Jak to ten zmetek dělá." Zamumlal Ron s upřeným pohledem na kus dýňového koláče, ve kterém se Ange tak vrtala a v nitru duše bublala zlostí. Ta zatracená Duncanová! Za to jí ještě zaplatí. Jak mohla!
"Můžu si ho vzít?" ozvalo se poté.
"Třeba si ho sežer!" vykřikla, prudce vstala a vydala se z Velké síně, když jí zastavil proslov ředitele Brumbála.
"Vážení žáci, rád bych využil příležitosti, že jsme zde všichni a pronesl pár slov. Blíží se zima, což znamená hodně sněhu a my jsme se letos s celým učitelským sborem dohodli, že by nebylo špatné zajet si na pár dní na Lyžařský kurz. Máme v horách menší chatu, kam se pár set lidí vejde. Takže pokud budete mít zájem, nahlaste se u paní profesorky McGonagalové. To je ode mě vše, víc vám řekne ona." Domluvil a Ange, spolu s ostatními, na něj zůstali němě zírat.
To jí chce jako zabít? V životě nestála na lyžích a ne proto, že by nechtěla. Hlavní důvod byl, že jí ty dvě dřevěné laťky přišli spíše jak zbraň, než jako dopravní prostředek. Vlastně jo, taky ho tak vnímala, byl to dopravní prostředek, který vás z bodu A přenesl do bodu Bé, ovšem není zaručené, jak v bodu Bé budete vypadat, tedy jestli ještě vůbec budete žít.
Když se vzpamatovala, kráčela oproti ní Pixie s celou jejich partou a mezi nimi i on.
"A hele, koho pak to tu máme, není to naše tlustoprdka Ange." Nechala se slyšet.
"A hele Fretka a její parta." Napodobila jsem její tón a odfrkla si, načež jsem pokračovala v chůzi.
"Prosím?"
"Nepros, máš to marný, nikdo o tebe prostě nikdy stát nebude." Ohlédla se červenovláska.
"Ty jedna." Vystartovala Pixie, ale Draco jí držel a nechtěl jí pustit, zatím co se zmítala a nadávala z plných plic, ale to už za Angelou došli Harry, Ron a bohužel nejen oni.
"Slečno Duncanová, kdepak máte uniformu." Ozval se ostrý hlas, který Pixie uklidnil natolik, že na své tváři dokázala vytvořit ledový úsměv.
"Na sobě?" nadzvedla obočí.
"Toto je vaše uniforma?!" poukázal na ní, jež byla oděná v kraťounké zelenkavé sukni, bílou košili uvázanou na uzel nad pupíkem, školní kravatu obmotanou kolem krku jako šálu, místo školních bot podpatky na jehlách a něco jako školní hábit? To snad ještě ani nevybalila z igelitu.
"Ano."
"A kde je nějaká látka?" zakoktal se při pohledu do jejího výstřihu.
"Ta nutná část na mě, ostatní kusy, kdo ví?" zazubila se.
Měla pravdu, opravdu na sobě měla jen tu nutnou část. Každopádně, vypadala skvěle, což se líbilo všem klukům zde, no holkám už tolik ne.
"Strhávám padesát bodů Zmijozelu za vaší, školní uniformu." Řekl a Pixie se ušklíbla.
"Škoda, už jsem vám chtěla poradit, jak to udělat, abyste vypadal trochu k světu a ne jako chodící mozkomor, a věřte, že by to dala sakra práci, ale už nemám zájem." Mrkla na něj a dala se do pohybu.
Všichni, Snapem počínaje a Harrym konče, za ní ohromeně zírali, jenom Angela bublala vzteky. Ta malá mrcha jí ještě zaplatí!

Dny ubíhali poměrně rychle, studentů na lyžařský kurz se přihlásilo požehnaně a všichni už si špitali, co tam provedou za blbosti.
Jen Ange to moc nezajímalo. Neustále přemýšlela nad tím, jak zjistit něco, co by Pixie totálně položilo na lopatky. Něco, co by proti ní mohla kdykoli použít a mít jí díky tomu v šachu!
Pořád se snažila na něco přijít, ale nic se nedařilo.
"Ahoj Nebelvírská běhno." Ozval se za ní hlas toho, díky kterému ty slova bolely víc, než kdyby jí zabodl nůž do srdce.
"Nazdárek fretčí xichte, jak se vede? Tatínek pořád zuří, že si nebyl schopný si udržet jedinou dívku, která o tebe měla zájem? Chudák Pansy, ještě že v čas prozřela a utekla." Zazubila se naoko a v Dracovi to zavřelo.
"Víš, Harrymu přeju to nejhorší, ale tebe, to už fakt ne." Oplácel jí zpět.
"Idiote." Zavrčela.
"Copak, došli ti argumenty?" uculil se, nicméně pak zalitoval, že nepostřehl, jak proti němu vysílá kouzlo, kterého odhodilo a na pár vteřin ochromilo.
Došla k němu a ušklíbla se.
"Slov mám v puse dost, ale na tebe, je plýtvat nebudu, to už raději ty kouzla." Mrkla na něj a odešla.

"Ange! Slyšel jsem, co si udělala Malfoyovi." Přeběhl k ní Harry asi o půl hodiny později ve společenské místnosti.
"Jo?"
"Jo, a nechápu tě, nechat se takhle vyprovokovat!" rozhořčil se, ale Angela si jenom odfrkla.
"Kašlu na to Harry, někdo jako on, mě urážet nebude!" vykřikla, vstala a vydala se pryč, na demonstraci stačila ještě prásknout dveřmi, až se baculatá dáma pohoršovala, co za mládež to pouští do této koleje.

Jasně, neměla jsem se nechat vyprovokovat, ale on by to měl chápat nejlíp! Ví, jakej Draco je a taky mu občas ujedou nervy, jenomže já prostě nejsem tak pohodová, jako je Harry a nikdy nebudu. Nejradši bych Draca praštila do toho jeho aristokratického nosu, i když vlastně. No…
Občas mívám sny, v těch snech je Draco úplně jiný, milý, vtipný a pohodový kluk, ale to je bohužel jen sen a moje srdce to nechce pochopit, proč jsem se musela zamilovat do někoho jako je on?

Pixie seděla na zahradě u rybníčku a přemýšlela. Co má ještě udělat, aby si jí ten kluk všimnul? Má k němu přijít a dát mu pěstí do nosu? Nebo ještě lépe, rovnou se na něj vrhnout a políbit ho? Kdyby aspoň nebyl tak strašně klidný, hrozně jí to rozčiloval, nikdy nic neřekl a jen stál a hleděl na ní, pohledem, který se jí zavrtával hluboko do srdce, odsuzujícím pohledem. Jenomže, on nemohl pochopit, že to všechno dělala vlastně jenom kvůli němu.
Proč se zrovna ona musela zamilovat do kluka jako je on? Proč se sakra nezamilovala do Draca? Bylo by to jednodušší, daleko jednodušší, než dělat psí kusy před Potterem. Copak nechápal, že všechno dělala jen kvůli tomu, aby si jí všiml? To jak se oblékala, to jak na sebe strhávala pozornost, to jak se plazila po Dracovi…

Angela stála na chodbě zahalená ve stínu před zmijozelskou kolejí. Jak se dostat dovnitř tak, aby jí nikdo nezpozoroval a jak ukradnout té potvoře její deník, aby se dozvěděla její nejslabší místo, které by proti ní mohla použít.
Mohla si vzít Harryho plášť, mohla použít kouzlo, ale ona nic z toho neudělala, místo toho vyčkávala a když se naskytla příležitost a nějaký student vylezl ven, nakoukla dovnitř a ujištěna, že tam nikdo není, se vydala dovnitř. Proběhla společenskou místností a vyhledala dívčí pokoj. Bylo to až moc jednoduché, až tak, že jí bylo jasné, že se musí něco zkazit. Našla deník pod polštářem. Poznat, která postel byla Pixie bylo jednoduché. Jako jediná neměla povlečení zmijozelu, ale nějaké úplně jiné, výstřední, prostě se musela lišit, jako vždy.
Deník rychle uzmula a byla na cestě zpět. Ve společenské místnosti zaslechla hlasy a tak jí nezbývalo, než se rychle schovat za nějaký kus nábytku. Z pokoje chlapců vyšel Draco, který byl do půl těla obnažený a něco si mumlal.
Zůstala na něj tupě zírat a nezmohla se ani na dýchání. Byl naprosto dokonalý. Svaly vypracované famfrpálem a opálená kůže od slunce, žádná bledá pokožka, jako dříve. Nejraději by zahodila deník a vrhla se na něj, ale nemohla. Bohužel. Pak si ale vzpomněla, že je na něj vlastně naštvaná a že teď má příležitost mu to oplatit. Vytáhla hůlku a zašeptala kouzlo.
Nad ním se objevil kýbl ledové vody, jehož obsah brzy do poslední kapičky přistál na Dracovi, který překvapení vykřikl a Angela měla co dělat, aby nevybuchla ve smích. Poté zašeptala další kouzlo, které mělo Draca usušit. Byl to vítr, no spíš taková drobná vichřice, která ho odvála až do jeho pokoje, mezitím měla ona čas vyskočit z úkrytu a utéct. Za sebe slyšela jenom: "Co to sakra…" a poté už nic, ale celou dobu, co uháněla ze sklepení, se musela smát.

Pixie přišla do společenské místnosti Zmijozelu a překvapeně zírala na spoušť.
"Co se to tu dělo?" vykřikla, když Draco vylezl z pokoje, trochu mokrý a rozcuchaný.
"Nemám tušení, ale někdo si ze mě parádně vystřelil pomocí živlů, kdybych přišel na to, kdo to byl, jeho hůlka už by nebyla celá." Zavrčel.
"Myslíš, že někdo od nás?"
"Kdo jiný?" vyprskl a švihl sebou o gauč.
"Divné, každopádně ono ti pár vtípků na tvou osobu prospěje." Zazubila se, a poté už se, za nadávek Dracova hlasu, ztratila v pokoji.

Angela si sedla na okraj své postele a začetla se do deníku.

Milý deníčku,
nechápu, proč se mi líbí zrovna on. Je tak tichý, klidný až mě to šíleně vytáčí, ale on ani neví, že existuju. Ty jeho vlasy mě dohánějí k šílenství. Jak někdo může mít tak krásné vlasy? A ty oči. Bohužel, naše láska je zakázaná, a to až tak moc, že to skoro bolí. Jak mu dát najevo, že ho mám ráda? Jak mu to mám dát najevo, aby si nemyslel, že je to jen pouhý vtip.
Četla dál, ale stále jí nedocházeli souvislosti, o jméně ani slov! Každopádně nechápala, pokud to byl Draco, proč jejich láska byla zakázaná, vždyť si byli blízcí, aspoň to tak vypadalo. A tak četla dál.

Dneska se na mě podíval,
ale v jeho očích byl odpor a odsouzení. Hodně lidí mě odsuzuje, už jenom proto, v jaké jsem koleji. Nejvíc mě ale štve fakt, že zrovna on! Copak nechápe, že to všechno dělám kvůli němu? Všechna ta pozornost, výstřednost a plazení se po Dracovi? Ten mě dneska taky dopálil, to mu ještě spočítám, nejlepší by bylo, kdybych mu do šamponu přidala barvu na vlasy a obarvila mu je na černo. Díky mozku, jsi fakt geniální, někdy to vyzkouším!
Každopádně musím pokračovat dál a vytrvat, však ono se to jednou povede.
Takže Draco nebyl ten, kterého měla ráda? Pak tedy kdo?

Ta mrcha!
jestli s ní chodí, tak to nepřežiju. Ta Carterová to nepřežije, co ona se má co plazit po mém Harrym! Já jí ještě ukážu zač je toho loket, takhle holka, který se na hlavu vylil zřejmě kečup, taky pocítí mou zlost, jen až na ní přijde řada. Teď se musím pomstít Snapovi za tu kouli z písemky. Mám takový pocit, že mě nemá ráda, protože jsem se mu snažila vnutit gumičku na vlasy. Idiot!
Ange zaklapla deník a překvapeně na něj zírala. Líbí se jí Harry? A co, že to řekla o jejích vlasech?! Ona má co říkat! Piercingy má snad všude! Je v ní víc kovu než na skládce!
Takže jí se líbí Harry, jak to, že to nikdy nepoznala? Ona nejde po jejím Dracovi? Jaké překvapení…

Pixie hledala, ale nemohla najít. Převrátila celý pokoj naruby, ale její deník nikde nebyl. Kam ho dala? Vždyť není možné, aby se ztratit, nikdo tu o její věci nejevil zájem, na začátku dala jasně najevo, že ten, kdo sáhne bez dovolení na jedinou věc, nedopadne nejlépe. Například jako Longbottom při hodině lektvarů.
Jestli tu ale nikde není, někdo ho vzít musel, a pak na její okna zaťukala sova.
Otevřela okna a pohlédla na kus se snášejícího papíru a mizející sovu.
"Jestli chceš svůj deník a vysvětlení, přijď za čtvrt hodiny do komnaty nejvyšší potřeby. Mám pro tebe návrh." Stálo na papíře a ona nezaváhala ani na vteřinu, za chvilku už stála před tajemnou komnatou a rozhlížela se. Nakonec vešla.
"Ty?!" vykřikla okamžitě, když uviděla křiklavě červenou hlavu.
"To tys mi ukradla deník, semafore?" zavrčela.
"Klid." Pousmála se a podala jí ho.
"Četla si ho?"
"Jo, ale to co jsem četla, mě potěšilo víc, než si myslíš." Zazubila se a černovláska na ní koukala, jako na někoho, kdo se právě zbláznil.
"Takže aby bylo jasno, tobě se líbí Harry."
Pixie mlčela, co jako měla říct?
"Budu to brát jako ano. Celou dobu jsem si myslela, že tvým středem zájmu je jiná osoba."
"A kdo jako?"
"Draco, samozřejmě. Ale teď, když nad tím tak přemýšlím, měla jsem si toho všimnout už dřív." Zamyslela se červenovláska.
"Draco? Možná kdyby mě někdo praštil palicí do hlavy." Odfrkla si a Ange se od srdce zasmála.
"Tobě se ulevilo?" vyjekla a Ange přikývla.
"Jsme na tom dost podobně. Oba chceme někoho, koho nemůžeme mít, ale co na chvíli zakopat válečnou sekeru a spojit síly. Když si pomůžeme, mohlo by to mít úspěch, nemyslíš?"
"Jak to myslíš?"
"Popravdě nevím, ale nějak to půjde. No ne? V podstatě je přinutíme, aby se jim líbila ta pravá." Pokrčila s úsměvem rameny a pohlédla na Pixie, která se začala pomalu také usmívat.
"To by šlo." Přikývla.
"Ale ten deník ti ještě spočítám." Dodala rychle a Ange se zasmála.
"Chápu." Přikývla.
"A kdy začneme?"
"Přemýšlej, hade, blíží se velmi vhodná doba."
"Fajn, zřejmě ti Nebelvíre neříkají pro nic za nic, jdu do toho, ať to dopadne, jak chce, horší než teď to být nemůže."
"Taky si myslím." Podala jí ruku a Pixie jí přidala a tak na chvíli najednou na jejich sváry byli zapomenuty, aspoň na malou chvíli a jejich plán mohl začít…

Je jedno, jak moc jsou dvě srdce odlišná, když milují. Je jedno, jak moc se nenávidí, když je něco spojuje. Pochopili, že je lepší spojit své síly, aby dosáhli toho, co by chtěli. Válečná sekera vůbec není zakopána, právě naopak, jen se rozhodli využít elán z nenávisti pro něco jiného. Pro něco, na čem ta jejich rivalita vlastně celou dobu stála…
A tady začíná celý příběh…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 endaria endaria | Web | 25. listopadu 2012 v 13:42 | Reagovat

áno...sú to tie najbohatšie rodiny..ale illumináti kedysi patrili ku cirkvi, lenže tým, že cirkev ich vyvražďovala sa od cirkvi oddelili a tak uctievajú diabla..prečo potom Katy Perry sa priznala, že sa upísala diablovi?? asi preto, lebo illumináti uctievajú diabla :) illumináti chcú jednu banku, jedno náboženstvo a jeden štát :D :)

2 endaria endaria | Web | 25. listopadu 2012 v 14:10 | Reagovat

noo oni chceli spojit vedu s náboženstvom a vieš aka je cirkev :D vsetko čo oni povedia je pravda :D takze za všetko čo sa deje môže zase len cirkev :/ jak vždy

3 Saki Saki | Web | 27. listopadu 2012 v 20:15 | Reagovat

Dosť nezvyčajnú nápad spojiť prostredie HP s lyžiarskym výcvikom, ale je to zaujímavý nápad. Napísali ste to vážne ukážkovo, well, trochu nezvyk pre mňa, kedže mňa berie skôr yaoi xDD
Ešte sa chcem ospravedlniť, že som si tvoju žiadosť o SB všimla až teraz, prepáč... Ale veľmi rada spriatelím, len neviem, prečo zrovna ja, kedže môj blog je zameraný prevažne na hudbu a anime... Ale nevadí xDD

4 Tia Crystalvoyager Tia Crystalvoyager | Web | 1. prosince 2012 v 10:05 | Reagovat

Zajímavý nápad, opravdu :) Je to aji pěkně zkonstruované :-D I like it xD Je to fakt super, holky ^_^

5 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 6. prosince 2012 v 0:46 | Reagovat

woooow! geniální nápad! :) líbí se mi ta postava, co chce Draca, jména holek si ještě moc nepamatuji, i když v hlavě mi utkvěla Pixie, je to správně? :) a ta chce Harryho, že? a Angela - od Angeliny Jolie jsem si vzpoměla :D - chce Dracouše, kterého mimochodem taky miluji! proto s ní více sympatizuji :) Dnes jsem třeba napsala svou první Drarry povídku. :) A rozhodně se stanu vaší čtenářkou, protože se mi líbí váš způsob psaní a celkový námět příběhu je velice zajímavý! :)

6 Sandra Sandra | Web | 6. prosince 2012 v 16:47 | Reagovat

WOW moc dobrej příběh :D nejdřív mě vyděsila ta délka, ale nějak jsem se do toho začetla a pak už byl jenom konec prvního dílu. Moc se Vám to povedlo ;-)

Ps.: Ráda spřátelím

7 Wichiten Wichiten | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 19:22 | Reagovat

BYlo to dlouhé,psmo se mičelto trochu hůře(si nevzala brýle a oranžová na oranžový.. :D) ale vypadá to zajímavě... bohužel HP fan fiction málokdy čtu,ale protože se mi líbí děj tak to BUDU číst.. :D a jinak tě jako Sb připisujeme :)
W.

8 Kasumi Kasumi | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 19:45 | Reagovat

eh.. dlhé xD ale keď sa človek začíta je to ok :) pekný diel ^^

9 Skřítek Skřítek | Web | 7. prosince 2012 v 10:41 | Reagovat

Pixie chtěla taky Draca :D ale ustoupila :D:D

10 Narumi Narumi | Web | 7. prosince 2012 v 12:38 | Reagovat

[9]: Pixie je moc hodná! :D Nechala ho Ange :D A Ange je za to moc ráda! ^_^

11 Natsumi Natsumi | 9. prosince 2012 v 11:30 | Reagovat

Ty kráso :D Delší povídku jsem ještě neviděla :D Každopádně je to skvělý! :3

12 Skřítek Skřítek | Web | 14. prosince 2012 v 10:41 | Reagovat

:D:D delší povídku neviděla? :D Je to jen šest stránek ve wordu :D obvykle jich mám přes dvacet :D:D:D

13 akatsuki14 akatsuki14 | 22. března 2013 v 21:50 | Reagovat

super dílek xD teším se až to dokoncís xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama