BLOG POZASTAVEN - NA NEURČITO

Povídky
Jednorázovka: Jedna smutná

Chceš povídku na přání?:) Klik sem :)

Chceš spřátelit?:) Klik sem :)

Pokud chceš napsat nějakou reklamu, tak jedině SEM!

Tajemství sněhových vloček 2. díl

7. prosince 2012 v 17:55 | Narumi |  Tajemství sněhových vloček
Táák... po dlouhé době je tu další dílek. Tentokrát ode mně :) Uvidíme jakse vám bude líbit, a pokud tu bude aspoň nějaký komentář, přidám i 3.díl, který užje taky napsaný :D :)
Pěkné čtení :)
Na nástupišti v Bradavicích bylo velmi rušno. Možná mnohem více, než když končí škola. Všude kolem se ozýval křik studentů, kteří se těšili na lyžařský kurz. Někdo byl trochu vyděšený, protože nikdy nestáli na lyžích. Ale rozhodně všichni byli nadšení, že se dva týdny nebudou muset učit.
"Nastupujte! Kdo nenastoupí, ten tu zůstane a bude se učit s ostatníma! A rozhodně se na ten kurz nedostane, ani kdyby se poslal poštou!" křičel Hagrid s lucernou v ruce.

"S kým budu na pokoji?" Říkala si Angela. Neměla zrovna moc kamarádek.
"Já a Harry budeme spolu. To je jasné." Oznámil Ron, když se snažil narvat kufr pod sedačku.
"Neboj Ange. Vezmeme si tě k sobě na pokoj. Aspoň bude sranda, ne?" usmál se na ní Harry. Angela jenom přikývla. Moc se jí nezamlouvalo, že bude na pokoji jen s kluky, ale aspoň jsou to její přátelé. I když by chtěla být s jiným klukem, neměla na výběr.
"Jojo, bude sranda. Ale zabírám si koupelnu!" Mrkla na ně. Něco musí mít jenom pro sebe.
"Celou? To nejde! Kam půjdu asi na záchod, hm?" Ron běsnil.
"To si mám zabrat jako jenom polovinu? Ani nápad! Vy jste dva na jednu holku, takže koupelna je moje. Na záchod můžeš chodit k sousedům. A to ti jde jenom o záchod? Ty se nekoupeš?" zděsila se.
"Koupu. Na narozeniny, Velikonoce a Vánoce. To stačí." Odpověděl hrdě Ronald. Angela byla zděšená, ale docela jí to dávalo smysl.

"Pixie?"
"Ano?"
"Já, ty, Blaise a Pansy, budeme mít společný pokoj. Souhlasíš?" Řekl Draco a podíval se na ní.
"Jasně, skvělý nápad." Řekla nepřítomně a dál sledovala vzdalující se hrad. Na tváři jí hrál nepatrný úsměv, kterého si naštěstí nikdo nevšiml. Jenom ona a dívka s červenými vlasy, věděli, proč má ten úsměv.
"Konečně klid. Není tu ta kečupová hlava, ani zjizvený ksicht. Prostě skvělý výlet." Řekl s úsměvem Draco, dokud mu Pixie něco neřekla.
"Musím tě zklamat. Carterová i Potter, jedou taky." Řekla v klidu Pixie a sledovala Dracovu reakci. Zblednu, zrudnul, zfialověl, zezelenal a zas zrudnul. Pixie se tím strašně bavila.
"Řekni, že je to jenom blbý vtip… Jenom blbý vtip… blbý vtip… vtip…" Začal blednout.
"Bohužel. Chceš čokoládu? Aspoň by se ti spravila barva."

Všude kolem se rozprostírala zasněžená krajina. Na louce se proháněli zajíci a pod lesem se pásly srnky. Ať jste se podívali kamkoliv, viděli jste jenom bílou barvu. Sníh. Všechno bylo krásně zasněžené. Vše vypadalo jako z pohádky. V dálce byla vidět malá chatka, ale když se vlak přiblížil, nebyla zas tak malá, jak se zdálo. Byla to velká lyžařská chata.
Vlak zastavil. Okamžitě se z něj vynořila spousta mladých lidí, kteří si mezi sebou pořád povídali. Až do doby, kdy se ozval pískot malé píšťalky.
"Milý žáci! Tahle píšťalka vás vždy upozorní, že se máte ztišit nebo se dostavit na určité místo. Ale zpět k věci. Chtěl jsem vám říct, že jsme vás rozdělily do pokojů. Jste na pokoji a někým, s kým byste se měli spřátelit. Pokud se pokusíte, nějak mezi sebou vyměnit pokoje, bude to velmi tvrdě trestáno." Řekl Brumbál se zářivým úsměvem na tváři.
"Tak se běžte podívat, s kým jste!" Všichni se rozeběhli k chatě, kde visela nástěnka. Někteří byli šťastní, někdo zas zklamaný a někdo rozčílený. Ale nejvíc byli slyšet, hlavně nadávky. Spousta lidí si stěžovalo.

Pixie Duncanová - Angela Carterová
Draco Malfoy - Harry Potter
Blaise Zabini - Ronald Weasley
Lenka Láskorádová - Ginerva Weasleyová
"To se docela hodí, nemyslíš Pixie?" Mrkla na ní Angela.
"To teda jo. Neviděla si někde můj kufr?" Zeptala se Pixie.
"Támhle. Draco ti ho nese." Řekla a při slově Draco se jí zachvěl hlas.
"Neboj Ange. Na konci tohoto kurzu bude jenom tvůj."
"J-jak si mi to řekla? Je ti do-dobře?" Angela byla úplně zděšená. Nevěřila, že někdo jako Pixie, jí tak řekne. Pixie se na ní jenom usmála a pošeptala jí, že přece zakopali válečnou sekeru. Angela jenom kroutila hlavou, ale taky se jí objevil na tváři úsměv. Najednou obě dvě uslyšeli strašný křik. Když uviděli ten zdroj, odkud to pochází, hned se začali smát.
"Jak je tohle možné? Já nebudu na pokoji s tím zjizveným ksichtem! To je skandál! To prostě nejde! Jdu si stěžovat!"
"Myslíš, že já jsem z toho taky nadšenej? Nejradši bych tě vyhodil z okna, až budeš spát!"
"Co si to dovoluješ! To já bych vyhodil z okna mnohem dřív!"
"To sotva! Vždyť všude musíš chodit s těmi svými poskoky za zadkem. Sám nic nedokážeš."
"A ty snad jo? Všude taháš toho blbého zrzka a tu přechytralou Angelu!"
"Na rozdíl od tebe mám aspoň nějaké pravé přátele!" Takhle se tam hádali ještě dlouho, dokud je profesorka McGonagallová. Okamžitě oběma dvěma vynadala a pak strhla, jak nebelvírské, tak zmijozelské koleji, dvacet pět bodů.

"Číslo 22… 23… 24… 25! To je náš pokoj!" Angela i Pixie okamžitě vtrhli dovnitř a lehli si na postel. Po nějaké chvíli se zvedli a šli si vybalit věci do skříní.
" Nevíš, kde má náhodou pokoj Harry?"
"Řekla bych, že úplně na stejném místě jako Draco." Zasmála se červenovláska.
"Neříkej… To by mně nenapadlo."
"Ale typuju, že jsou hned, tady vedle nás. Pořád slyším nadávky a bouchání do zdi." Pixie se na ní zvláštně zadívala. Měla pravdu. Opravdu se tam ozývali nadávky a rány do zdi. Když v tom najednou někdo zaklepal. Pixie šla otevřít. Měla štěstí, že nezůstala stát před dveřmi, protože do pokoje vlítnul naštvaný Harry.
"Angelo! Musíš mi pomoct! Já to sním, celé ty dva týdny nevydržím v jednom pokoji! Půjdeme ho v noci zabít. Třeba vyhodit z okna nebo spláchnout do záchodu." Harry se zoufale sesunul na její postel. Najednou se ale prudce zvednul.
"Co ty tu děláš?!" Ukázal na Pixie.
"Já? Tohle je můj pokoj, jestli sis nevšimnul." Řekla Pixie, trochu dotčeně. Angela se na ní usmála, ale tak aby si toho Harry nevšimnul.
"Ange, ty máš očividně taky smůlu jako já. Jsi na pokoji s někým, kdo si to ani nezaslouží. Jdu ho zabít, věřím, že se mi to povede." Řekl a vyletěl z jejich pokoje jako vichřice.
"Tomu se nikdy nezalíbím…"
"Nebuď smutná! On si tě všimne, o to se postarám! Klidně ho praštím do hlavy, aby se mu rozsvítilo. Hele… to není zas tak špatný nápad. Nemáš pánvičku?" Pixie se na ní podívala pohledem alá jasně nosím je po kapsách.
"Řekni mi… kam na tyhle nápady chodíš?"
"Já ani nevím. Oni se v té mé hlavě objeví samy. Zničehonic, prostě mě něco napadne."
"Ale jak sbalit Draca, to tě nenapadlo." Usmála se vítězně Pixie.
"No.. To.. To se nepočítá! Existuje snad nějaká příručka jak sbalit zmijozelského prince?"
"Příručka?! Ta červená barva ti leze na mozek."
"Možná jo, ale jsem jediná, která ti může pomoct. Neumíš úplně stejnou věc, jako já!"
"Jo? Že o tom nevím."
"Dobře. Tak mi brnkni, až sbalíš nebelvírského hrdinu Harryho. Já ti budu počítat dny, jak dlouho ti to bude trvat." Usmála se Angela, když viděla jak Pixie strnula. Věděla, že má stejný problém jako ona. Zamilovala se do někoho, do koho by vůbec neměla. Obě dvě uslyšeli písknutí píšťalky, a tak odešli dolů do jídelny, kde už na ně čekal oběd. Každá si samozřejmě sedla ke svým přátelům.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sandra Sandra | Web | 7. prosince 2012 v 18:57 | Reagovat

Další krásný dál, ž aby byl další :D  :D

2 Stanush Stanush | Web | 7. prosince 2012 v 19:11 | Reagovat

ooo toto sa mi vazne moc paci :) citala som aj ostatne casti a vazne ti hovorim :D CHCEM POKRACOVANIE!!! :P

3 magika magika | 8. prosince 2012 v 19:47 | Reagovat

pokračko to musí být!!
jop ráda se spřátelím pokud máš ještě zájem xD

4 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 9. prosince 2012 v 3:07 | Reagovat

dějově se skutečně jedná o krásný příběh, jen tak dál holky :) hodlám vás číst :) a chtěla bych se zeptat, vy spřátelujete? a když spřátelíte s někým čtete si vzájemně díla či co pro vás spřátelení znamená? :) měla bych totiž když tak zájem spřátelit se s tímto blogem, tedy s Narumi :) u Skřátka jsem se ještě nebyla podívat, ale určitě to napravím :)

5 Ino Yamanaka Ino Yamanaka | Web | 9. prosince 2012 v 14:02 | Reagovat

jéj, dobrý :33

6 Ráďuše Ráďuše | 9. prosince 2012 v 23:00 | Reagovat

:D Tohle mě bavilo, jenom rychle další, ať mám co číst. Je to super!

7 Ráďuše Ráďuše | Web | 10. prosince 2012 v 15:17 | Reagovat

Chata Luž je tady u nás nás taky, akorát na kopci o pár kilometrů vedle :)

8 akatsuki14 akatsuki14 | 22. března 2013 v 21:56 | Reagovat

nice xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama