BLOG POZASTAVEN - NA NEURČITO

Povídky
Jednorázovka: Jedna smutná

Chceš povídku na přání?:) Klik sem :)

Chceš spřátelit?:) Klik sem :)

Pokud chceš napsat nějakou reklamu, tak jedině SEM!

Bradavická škola kouzel a bojových umění 1. díl

1. března 2013 v 20:24 | Narumi |  Bradavická škola kouzel a bojových umění
Tak... je tu první díl povídky :) Upozornuju.. píšou to tři holčiny, takže ikdy se to snažím opravovat určitě jsou tam chyby a třeba i nějaký nesrozumitelný věci :D Snad to přežijete :)
Užijte si povídku
Vaše Narumi


"Pilníček?"
"Máme."
"Co barvu na vlasy?"
"Ty nejsi snad přírodní blondýna Amy?" Podívala se na ní Sam.
"No jistě, že jsem přírodní! Pochybuju, že vy máte přírodní.. Zelená červená a modrá... Jsme jak chodící duha!"
"Náhodou.. Aspoň jsme originální!" Řekla Angela a odtancovala k nástupišti 9 a ¾.
"Ok tak jdem taky, ať nám to neujede." Řekla energeticky Sam, vzala Han za ruku a táhla jí směrem k nástupišti. "Tuutu!!!" Zapišťela Ange, když vlak konečně vyjel z nástupiště.

"Najdeme si nějaký prázdný kupé, aby jsme se, mohli pořádně rozvalit." Řekla Han a nakukovala všude, aby zjistila jestli je tam volno.
" A když nenajdem, naštvem Amy, šoupnem jí do nějakého kupé a během chvilky bude prázdný." Řekla Ange. A opravdu to tak dopadlo. Během chvilky slyšeli nějaký křik, pak kolem nich proběhlo pár lidí a zdálky na ně volala Amy, že mají volné kupé.
" Holky..máme problém..." Řekla Ange a začala si okusovat nehty.
" A jakej?" Zeptala se Sam.
" Zapomněla jsem si doma zmrzlinu!!!" Odpověděla Ange a začala otevírat okno, protože chtěla vyskočit z vlaku a jít si pro svojí milovanou zmrzlinu. Vtom jí chytly současně jak Han tak Sam a drželi jí tak dlouho, dokud se jakš takš neuklidnila.
Když se konečně po dlouhé době podařilo Ange spacifikovat vběhla Sam do kupé s kouzelníkama a řekla
" Musíte mi pomoct.. je to otázka života a smrti. "
"Co se stalo? " Zeptali se.
" Kamarádka má amok .. Nutně potřebuje zmrzlinu .. Nemohli byste jí nějakou vykouzlit ? "
" No když nám pak příjde poděkovat. " Řekl jeden z kouzelníků a mrknul na Sam jedním okem.
"My jí sem dotáhneme a ona vám moc ráda poděkuje." Řekla Sam a přitom koukala na jednoho kouzelníka, který měl opravdu nádherný úsměv. Kouzelnící jí teda vyčarovali zmrzlinu a právě v tu pravou chvíli. Kolem jejich kupé se přeřítilo něco s červenými vlasy a křičelo na celý vlak. Za ní se objevila dívka se zelenými vlasy. Hannah.
"Už jsem jí neudržela..."
"To nevadí. Máme zmrzlinu." Řekla Sam a usmála se. V tu chvíli vedle ní stála Angela.
"Říkala si něco o zmrzlině?" A změřila si ji podezíravým pohledem.
" Přesně tak .. Tady ti hodní kouzelníci ti jí vyčarovali.. .Ale pod jednou podmínkou.. Musíš jim za to poděkovat jako hodná holčička." Řekla Sam a zlomyslně se na ní usmála, protože moc dobře věděla, jak Ange nerada děkuje někomu cizímu. Ange na Sam vrhla pohled alá ´to si ještě vyřídíme´ a otočila se směrem k onomu kouzelníkovi, který jí vyčaroval zmrzlinu.
" D-děkuju" řekla, máchla rukou po zmrzlině, a jakmile ji měla v ruce tak se nezvratnou rychlostí vyřítila z jejich kupéčka.

Sam a Han se okamžitě vyřítili za ní ale jak ten vlak sebou pořát cloumal, moc rychle se řítit nemohly. Když konečně přiběhly za Ange do kupé měla už celou zmrzlinu snědenou. Jen tak seděla a koukala z okna, projížděli zrovna loukou kde se hnědé ovce pásli.
"Myslím, že tu bude zima..." Řekla zamyšleně Ange a dál sledovala krajinu za oknem.
" Zima? To si vzala kde?" Ptala se Han.
"Hnědý ovce..."
"Jasně, to je mi teda vysvětlení." Řekla Sam.
" Víte.. hnědý ovce, jsou něco jako horské kozy. Chápete?"
"Kozy?" Zeptala se Amy.
" Kozy.." Přitakala Ange a pořád se dívala z okna.
" Ale, změňme téma." Řekla Han.
" Sam.. Co to bylo za kluka?" Zeptala se a mrkla na Sam, která se mírně začervenala.
" Kluk...jakej?" zeptala se Sam, a jen tak na oko dělala, že neví o čem to Hannah mluví.
" Ale, nedělej, že nevíš, o kom mluvím..."
"Jooo ten tamten? Měl určitě jen tik v oku! Ale po vás tam taky koukali. " Řekla a koukla na Han, a hned potom na Ange Když viděla jak se na ni obě dvě divně koukají, neudržela se a dostala nehorázný záchvat smíchu. Ange a Han se koukly nejdřív na Sam a pak na sebe. Začaly se všechny tři tak řechtat, že se i průvodčí musel jít podívat, co to dělají.
"Jste blázni... Ale určitě na vás koukali kvůli barvě vlasů! Vsadím se, o co chcete, že to bylo jenom kvůli vlasům!" řekla hrdě Amy. Ange se na ní podívala a zákeřně se usmála. Pošeptala holkám svůj plán a všechny se začali tajemně smát.

"Tak pojd semnou Amy.. Ukážu ti co budeš muset udělat když prohraješ." Řekla Ange a Sam i Han se k ní přidali. Došli až ke kupé tich kouzelníků, u kterých předtím byli.
"Budeš muset dát pusu jednomu z nich. Ange ti ukáže komu." Řekla Sam a udržovala smích. Ange otevřela dveře a ukázala na zrzka, co seděl u okna a něco jedl.
" Fuuuj! Cože to nééé... Ne. Ani náhodou. Vždyť se na něj koukněte... Je naprosto odpornej. Brrrr!" Řekla Amy a znechuceně se oklepala. Všechny kromě Amy se drželi, aby se nezačaly smát nahlas, strašně je bavilo si z Amy dělat legraci, ale jinak ji všechny měli moc rádi.
" Ok přijímám výzvu, ale když bud mít pravdu já tak vy budete muset dát pusu těmhle dvěma." A ukázala na už zmiňované kluky.
"Dobře." Řekly a rychle se nasoukaly ke kouzelníkům do kupé, protože kdyby je viděl průvodčí, měly by veliký problém. Najednou jich bylo v kupé asi devět. Když se tam nějak nasoukali, začali se vyptávat na jména a normálně si povídat. Amy se bavila s Ronem, Sam s Oliverem, Han se Cedricem. Všechno bylo fajn, až na to že na Ange tam zbyl Draco. Ange se líbil, jen se nechtěl moc bavit. Byl takový zamlklý.
"Ty toho asi hodně nenamluvíš, že?"
"Hm.."
"Skvělá odpověď, fakt výborná."
"Hm.."
"Kašlu na to. Nemám nervy a ani štěstí, potkat někoho kdo by si chtěl povídat. Holky stěhuju se k nám." Řekla Ange a během chvilky byla pryč. Ostatní to ani moc nezpozorovali.
"Kde je Angela?" Zeptala se Han, která si jako první všimla, že zmizela.
"Nemám tušení. Třeba šla jenom na záchod." Řekla Amy a dál se bavila s Ronem. Pochvilce si všimla i Sam, že je Ange pryč.
"Co kravíš ?? " Zeptala se jí Amy.
"Štve mě!" Odpověděla.
" To ale není důvod aby si mu šíp střelila přímo mezi oči!"
"No .. My už radši půjdeme. " Řekla Sam. Když přišly k sobě do kupé, našli tam Ange jak tam sedí kouká do blba.
"Ange? Jsi v pořádku?" Zeptala se Sam opatrně.
"Jo, jsem v pohodě. Proč já vždycky narazím na nějakýho blba?" Odpověděla jim smutně Ange.
"Chápu... Ale může tě potěšit, že Han mu chtěla střelit šíp mezi oči. A navíc.. zas tak hezký není.. Najdeš lepšího!" Ange se trochu usmála, což znamenalo jen jediný.
"Já se nevzdám. Já ho donutím aby semnou mluvil! Ikdybych mu měla zabodnout mojí zbraň do hrudi." A začala se smát.
Zbylé holky se na sebe jen koukly a pak se taky začaly smát. Najednou vlak zahoukal, což znamenalo jen jediné. Konečně, jsme dojeli do Bradavic!!!

" Jupí! Konečně jsme tu!" Začala Sam křičet na celý vlak. Ostatní se tomu jen zasmály, vzali si svoje věci a vystoupily ven.
Každá si pak vytáhla kufr a vzala si svoje zvířátko. Han si vzala svojí roztomilou opičku, tak malinkou že se i Han vešla na rameno. Sam si vzala svého papouška, který mluvil normálně jako člověk, ale člověk který, si nadechne hélia. Ange si vzala vlčátko a Amy dikobraza. Všechny si stouply na nástupiště a divily se, proč na ně všichni tak divně koukají.
"Proč na nás koukají jako na blázny? Je to kvůli těm zvířatům, nebo naší barvě vlasů?" Zeptala se Sam.
"Amy má normální. Já mám relativně taky normální, jen vy dvě máte takový zvláštní." Řekla Ange a kryla se za Amy, kdyby náhodou jí holky chtěli zabít.
Sam a Han na ní vrhly nevraživý pohled, ale jinak si zachovaly chladnou hlavu a dál si z toho nic nedělaly.
" Ticho!" Zakřičela nějaká žena na stupínku. Bohužel to nemělo žádný účinek a všichni se bavili vesele dál.
"Počítám do tří a pak půjdu pro profesora Snapa!" Zakřičela znova ona žena a to už ti z vyšších ročníků byli zticha a ani nedutali. Prváci, kteří naneštěstí nevěděli, kdo ten profesor Snape se ještě chvíli bavili, ale pak jim asi došlo, že když už jsou i třeťáci zticha tak to bude něco vážného.

Najednou bylo ticho jak v kostele až na malinkou nehodu. Letěl kolem čáp, a protože Nevil měl mazlíčka svojí nechutnou ropuchu, začal se o ní bát. Všichni víme že čápi žerou žáby ! V tom se čáp začal přibližovat k Nevilovi. Nevil začal křičet a utíkat.
"Nech mojí ropušku! Táhni do pekla čápe. " A najednou všechna pozornost spadla na Nevila.
Nevil ležel na zemi a chránil svojí žábu. Všichni se začali smát. Angelin vlk začal vrčet a ikdyž to bylo teprve štěně, šlo z ní strach. Všichni byli najednou ticho, až na Amy, Sam, Han a Ange. Oni věděli, že jim ten vlk neublíží. Angela si ho vychovala dobře, naštěstí.
Zmiňovaná čtveřice se pořád smála, ale smích je rychle přešel, když viděla jak si to k nim míří nějaký chlap, v černým hábitu. Ano, myslely jste si to správně, nebyl to nikdo jiný než všemi milovaný profesor Snape. Přejel dívky ledovým pohledem, ale naštěstí šel dál a zastavil se až u Nevila, který seděl na zemi a hladil svojí žábu. Vypadalo to, že je víc vystrašený než ta žába
Profesor Snape se Nevila zeptal.
"Co tu děláš za kravál? "
"Omlouvám se pane, jen jsem chránil svoji žábu před čápem. " Odpověděl. Profesor Snape se otočil, studeným pohledem opět přejel Amy, Ange, Han a Sam, a odešel. Pak se Nevil opět postavil a profesor Snape je začal poučovat o pravidlech v Bradavicích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikinka Nikinka | Web | 2. března 2013 v 12:19 | Reagovat

:-D Perfektní povídka, rozhodně se budu těšit na pokračování! :)

2 Stanush Stanush | Web | 2. března 2013 v 15:25 | Reagovat

oooo velmi dobree :) chcem pokračkoooo!!! :D

3 Wichiten Wichiten | E-mail | Web | 2. března 2013 v 19:56 | Reagovat

Hej tak tohle budu číst... budu muset.... už začátek skoroval "Sme jako duha" xDD tímhle si mě přesvědčila že to musím číst *taký děsivě maniakální pohled*

4 Natsumi Natsumi | 3. března 2013 v 14:26 | Reagovat

:D Boží :3

5 Katana Katana | Web | 3. března 2013 v 19:32 | Reagovat

pokráčko, hned! :O úžasné! :D

6 akatsuki14 akatsuki14 | 22. března 2013 v 21:32 | Reagovat

nice povídka xDDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama